NESNÍVAJTE – ŽITE!

Ako som tak pripravovala vianočný šalát v hlave mi bežala tá istá myšlienka ako každý rok.

Keď chcem mať na  štedrovečernom stole chutný šalát, potrebujem pripraviť najskôr všetky indgrediencie, ktoré si taký dokonalý šalát vyžaduje. Najlepšie je keď  idem podľa receptu. Aspoň na  nič nezabudnem.

Tak je to aj v živote.

Aj svoj Život si skladáme z jednotlivých dielikov. Nedá sa preskočiť žiadny krok. Pokiaľ niečo vynecháme, zvyčajne nás to vráti späť na začiatok a dookola začíname odznovu.

Na tom všetkom sa mi páči jedna vec. Náš život ide po špirále. Sami sa učíme na vlastnom prežívaní a hoci sa nám aj opakujú rovnaké veci, nikdy nie sú rovnaké. Keď pochopíme a zvládneme ich, môžeme postúpiť na ďalšie poschodie. Prechod do ďalšieho levelu nám môže dať zabrať.

Je skvelé, keď vynaložené úsilie oslávimedáme za ním bodku, aby sme mohli slobodne káčať ďalej. Aj koniec roka je akýsi prechod do ďalšieho levelu.

Receptov na varenie sú tisíce a aj rovnaké jedlo sa dá uvariť celkom inak. A tak isto aj Návodov a receptov ako uzavrieť rok a vyštartovať do toho nového nájdeme neúrekom.

Dnes si to všetko už robím podľa seba, ale keď som nevedela AKO? pomohla mi podpora mojej priateľky Martiny Chomátovej z Play Everyday.

a jedna myšlienka  od Terezky Rothovej, mojej Emočnej koučky : keď si vymeníte slovo SEN za slovo ŽIVOT, Vaše sny a plány nadobudnú celkom iný rozmer. Lebo keď si neplníte sny akokeby ste nežili.

Toto je MÔJ PRVÝ ČLÁNOK na blogu www.mojdiar.sk  a keďže dostávam otázky  ako ja využívam MÔJ DIÁR na Ceste za mojimi snami teraz sa s Vami o to podelím.

Pomáha mi, že si to všetko napíšem. Na dvojstrane s heslami OBJAVUJEM, PODPORUJEM A REALIZUJEM SVOJE SNYVŠETKO ČO SI DOKÁŽEM PREDSTAVIŤ, DOKÁŽEM AJ UROBIŤ mám uvedených 5 základných oblastí a potom ešte 6 na rozšírenie a podrobnejšie rozpísanie.

Rozpíšem si Ako sa v tej danej oblasti chcem cítiť a čo najdetailnejšie napíšem svoje predstavy. Dávam si pozor na to ako vety formulujem.  Sú podporujúce a opisujem podrobne ako si veci predstavujem.

Nie je nič horšie ako keď som nevedela, ČO vlastne od Života chcem.

Na ďalšej  dvojstrane už riešim celkom konkrétne ZÁVEREČNÉ OBRAZY. Predstavím si ČO MÁ BYŤ NA KONCI A EŠTE OVEĽA VIAC a určím si AKÝ PRVÝ MÔJ KROK BUDE NASLEDOVAŤ. Často je to tak, že aj celkom drobná zmena v živote, dokáže zázraky.

Priznám sa, že už viacej menej neriešim hmotné sny a moje ZÁVEREČNÉ OBRAZY  sú o pohodovom a naplnenom živote v kruhu rodiny a priateľov.

Na začiatku som však POTREBOVALA POCHOPIŤ, že snívať nestačí, že pre tie sny jednoducho potrebujem niečo aj urobiť.

A tak teda aj VY! NESNÍVAJTE LEN ale svoje SNY aj  ŽITE!

Prajem Nám všetkým parády Nový rok.

S láskou Lenka

Lenka Halásová
Verím, že všetky odpovede máme v sebe, len ich pre ten šum okolo seba nepočujeme. Som autorka samokoučovacej pomôcky MÔJ DIÁR. Prostredníctvom neho učím ženy ako objaviť si klásť správne otázky a tak nájsť svoje vlastné odpovede.Môj príbeh si prečítaj tu>>
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Spísala som do e-knihy ako prišli zmeny do MÔJHO ŽIVOTA. S radosťou Ti predstavujem

     

    4 otázky, ktoré mi zmenili život